Početna arrow Vesti arrow Auto Noviteti arrow Audi otpočeo testove prototipa A7 kupea
Audi otpočeo testove prototipa A7 kupea Ispis
Autor: Nenad Mirković   
Poslednja promena ( Tuesday, 30 November 1999 )


Prvi konkurent za Mercedesov CLS kupe, Audi A7, još uvek je u "gruboj" fazi razvoja. O tome svedoče prototipovi koji koriste sraćenu karoseriju modela A8, sa blago izmenjenim prednjim krajem modela A6.

Fotografije prototipa objavio je WCF, a nama je najinteresantnija bila kompjuterski generisana slika mogućeg izgleda Audijevog kupea.

Još tokom salona u Ženevi u martu Audijevi čelnici su objavili nameru da do 2015. godine udvostruče gamu modela u ponudi. Prvi među njima biće upravo A7, zatim Q5 i još jedan manji SUV zasada nepoznate oznake.




Najveća prednost nove generacije modela jeste Audijeva duga modularna platforma (Modular Long Platform - MLP), koja bi trebala biti univerzalno rešenje za sve modele. Prvi automobil koji je iskoristio ovu platformu jeste Audi A5, a zatim i nedavno predstavljeni Audi A4. Kao i ova dva modela, novi kupe A7 dobija novi upravljački sistem, multilink ogibljenje poslednje generacije i novi sistem quattro pogona.

A7 bi prema najavama WCF trebala pokretati slična gama motora kao i A8, uključujući bazne V6 i V8 motore, dok bi se u ponudi motora izdvajali V10 iz Lamboa sa 420 KS u S7 varijanti i V10 biturbo iz modela RS6 sa 580 KS, koji bi našao svoje mesto, naravno, u RS7.

Predstavljanje A7 se predviđa za početak 2008., ali u vidu koncept automobila, dok se zvanična premijera finalne verzije očekuje na Frankfurtskom salonu 2009. godine.

Izvor: worldcarfans.com

Pročitajte još:

 
Comments (0)add comment

Write comment
smaller | bigger
password
 

busy
 
« Prethodna   Sledeća »
Nacionalna Klasa - Elektronski časopis o automobilima i motorima
Nacionalna Klasa je počela sa radom 27. marta 2004. godine.
Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela sajta smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.
Sajt hostuju Xemico serveri.