Početna arrow Vesti arrow Reli Vesti arrow Pirelli zvanična guma u WRC od 2008!
Pirelli zvanična guma u WRC od 2008! Ispis
Autor: Nemanja Šarović   
Poslednja promena ( Sunday, 04 March 2007 )



FIA je odlučila da zvanična guma za WRC automobile od 2008. do 2010. bude italijanska firma Pirelli, umesto dosadašnje kompanije BF Goodrich.


Odluka, je u najmanju ruku, veoma sumnjiva. Firma BF Goodrich je u svom saopštenju za štampu izjavila da su rezultati sa njihovim gumama bili upravo onakvi kakvi su se i očekivali, da su ulagali značajne sume u razvoj i da jedino što ljudi iz ove kompanije mogu da zaključe je da je FIA izabrala Pirelli na osnovu razloga, koji nemaju razloga sa sportom, već su politički.

Od 2008. na snagu stupa pravilo zabrane korišćenja „fun flat“ guma u WRC kategoriji, što će svakako dovesti do promene stila vožnje, a posredno ćemo dobiti nešto više odustajanja, kao i dosta bolje plasmane JWRC automobila, koji i dalje mogu da koriste gume otporne na manja oštećenja.

Naravno, italijanski proizvođač, Pirelli je veoma zadovoljan ovakvom odlukom FIA-e. Pirelli planira da isporučuje reli varijantu P Zero gume svim takmičarima u WRC kategoriji. Ono što je zanimljivo je da je Pirelli tradicionalno imao nešto „sporije“ gume od Michelina i BF Goodricha, pa će i to biti jedan od aspekata na koje treba obratiti pažnju od sledeće sezone.

 


 

 

Comments (0)add comment

Write comment
smaller | bigger
password
 

busy
 
« Prethodna   Sledeća »
Nacionalna Klasa - Elektronski časopis o automobilima i motorima
Nacionalna Klasa je počela sa radom 27. marta 2004. godine.
Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela sajta smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.
Sajt hostuju Xemico serveri.