Početna arrow Vesti arrow Reli Vesti arrow Renault testira Clio R3
Renault testira Clio R3 Ispis
Autor: Nenad Mirković   
Poslednja promena ( Thursday, 23 November 2006 )



Trkačka verzija Renault-a Clio uhvaćena je objektivom foto aparata tokom testiranja u južnom delu Francuske. Za volanom je bio test vozač, Simon Jean-Joseph, a verzija za čijim upravljačem je bio verovatno će nositi oznaku R3.
Prema još nepotvrđenim informacijama Renault će razviti tri verzije različite snage i performansi. Najslabiji će biti R3 Access, pa R3 Premium i najsnažnija verzija Maxi

Automobili će biti bazirani na reli verziji Clio-a, a R3 Access će biti proizveden u skladu sa pravilim grupe N. Oprema uključuje zaštitni kavez, Bilstein amortizere i Sadev 6-stepeni sekvencijalni menjač. Sledeći model ima unapređeni zaštitni kavez, Ohlins amortizere i još više snage. Maxi model će imati najozbiljniji kočioni sistem i motor sa 230 KS, čime će biti konkurencija Super 1600 reli automobilima., koji predstavljaju problem za FIA zbog izuzetno visoke cene.


Image


R3 je idealan za privatne timove, a novi automobil će koštati trećinu cene jednog Super 1600 reli automobila. Renault bi trebao objaviti svoje planove za proizvodnju ovog automobila pod oznakom R3 tokom relija du Va krajem meseca.
Comments (3)add comment
...
written by tatjana , June 24, 2008

clio r3 predobar





...
written by tatjana , June 24, 2008

clio r3.predobar auto


...
written by Stefi , November 24, 2006

Ima li nekih vesti o Kliu V6?



Write comment
smaller | bigger
password
 

busy
 
« Prethodna   Sledeća »
Nacionalna Klasa - Elektronski časopis o automobilima i motorima
Nacionalna Klasa je počela sa radom 27. marta 2004. godine.
Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela sajta smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.
Sajt hostuju Xemico serveri.